Minu blogide loend

esmaspäev, 25. detsember 2017

Miks ma enam L-ga sõber pole?

A. Ripley "Scarlettis" küsib Scarlett teda hüljanud Rhetilt, et miks mees teda enam ei armasta.
Rhett paneb oma mõtted Scarletti jaoks arusaadavasse keelde ja see kõlab umbes selliselt, et mehel oli naise jaoks südames tuhande dollari eest armastust, kuid see on nüüdseks ära kulutatud ning armastuse kohalt on Rheti süda pankrotis.
Tahes tahtmata meenusid mulle praeguseks teisenenud jõulutavade juures need ajad, kui me nt L perega istusime minu juures varaste hommikutundideni naerdes, lobisedes, mõtiskledes, vaieldes, rääkides.
Paratamatult jooksevad mõtted sinna suunda, et millal minu ja L sõpruse tingvõtmes tuhat dollarit otsa lõppes ja me enam sõprust määratleda ei saanudki.
Oli see siis, kui ma luumurruga viis nädalat voodirežiimil viibisin? 
Või siis, kui ma oma vähihaiget isa põetasin?
Või pärast matuseid üritasin oma elu kuidagigi joonele saada?
Või siis, kui ma kahe koha peal olen pidanud tööd tegema ja paratamatult pole saanud osa võtta kõikidest nendest tegemistest, millega sisustavad aega need naised, kelle pere rahaasjad on enese kanda võtnud meespool?
Või siis, kui teisemlised pojad eksamiteks valmistusid ja ei saanud osaleda mitmetel üritustel?
Veider, kuidas ilmaasjad vahel kulgevad.
Arvad küll, et hingesugulased leidsid teineteist, aga võta näpust - väga vähe oli vaja üsnagi mitu koormatäit pisaraid, soola ja naljatamisi koos veetud rajalt kaldumiseks, ainult selleks, et ennast ajavoolus tuhaks taguda ning siis keereldes kosmosesse suunduda.

Kommentaare ei ole: