Minu blogide loend

reede, 14. aprill 2017

Gregoriuse kalendri 104. (liigaastal 105.) päev


Üpris veider kokkusattumus, et kaks suurt draamat, millest ka tänapäeval inimesed räägivad, leidisid aset mõlemad 14. aprillil. Üllatusega tõdesin, et kui Eestis alustas 1909.  oma tegevust ERM, siis 44 aastat enne seda tulistas Booth  Washington D.C.-s Lincolni ja oli jäänud ainult kolm aastat Titanicu ookeani põhja mürtsatamiseni.
Mõlemad sündmused muutsid ühel või teisel viisil asjade kulgu (no nt kasvõi sellel hetkel sündmusega seotud isikute elu). Mõtlesin, kas mu enda mälus on midagi sellist, mis peaks olema seotud 14. aprilliga. Meenub, et ülikooli esimese kursuse kevadsemestril, kuskil selle aja kandis, ladusime E-ga Raasikul puid tema isa ja emaga ning oli vist mingisugune üliõpilasüritus, kus mäletan E-d minu kursavendadega hästi läbi saamas, aga mis põhjusel me selles korteris Kadriorus olime, seda ma ei teagi. Igatahes mäletan, et see kuskil aprillis oli, sest ma olin kevadmantlis ja mul oli maja ees taksot oodates külm. 
Aasta enne seda tean, et olin vahetanud tööd ning olin ametis ühes juveeliäris. Aasta pärast seda puude laadimist aga lugesin kalendrist, et veel on jäänud 1 kuu ja 2 päeva sünnituseelse puhkuseni.
Kaheksa aastat tagasi... ei, sellest ma ei taha kõnelda.
_____________________________________
Pildid veebist, kolmas on aga siit:
*Eesti Rahva Muuseum 1913, ERM Fk 213:318, Eesti Rahva Muuseum, 

Kommentaare ei ole: