Minu blogide loend

laupäev, 17. mai 2014

Värvilistesse rõivaisse riietatult, eriti roosasse

Vaadates pisikest tüdrukut, on tavaliselt (tunnistan, et see on meelevaldne, pealesunnitud ja tihtipeale konstrueeritud) üks rõivaosistest roosa. Miks? Roosa on leebe ja pehme värv, kehastab headust, ja teatava annuse lapsemeelsust. Väikestel tüdrukutel on see igatahes üdini armas.
No  ma mäletan samuti endal olevat kunagi lemmikvärviks roosat, kuid see aeg jäi sinna eelteismelise ikka. Lemmiknukul roosad rõivad, ema õmmeldud roosad kesapüksid, teisaldatavate varrukatega tuulejaki roosad hõlmad. Tõsiküll - tuleb pattu tunnistada, et kadunud ema õmbles mulle poegade ootamise ajal ühe roosast kudumist pluusi, järgides 70-ndaid (huvitav, kuhu see rõivatükk jäi? Ema õmmeldud kleidid, kostüümid, seelikud, jakid, pluusid, püksid on mul pakendatud ja ladustatud, üksikuid esemeid nagu nt seda täissiidist mürkrohelist kleiti kannan siis, kui on mõni ERITI tähtis üritus - pulm, kõrgkooli lõpetamine, ooperi esietendus, uusaastaball, üksikute aksessuaaridega saab seda vastavalt talviseks või siis suviseks ürituseks teisendada). Roosa kudumi õmbles ema, et ma ei näeks nii kalbe välja...
Veel meenub üks pisut skandaalsena mõjunud roosa top, mille kandmise keelas ära üks kunagine poissõber, väites, et see tõmbab liigselt tähelepanu..ee.. noh, teada värk, kui on kurvid, eksole?
Aga liikudes enda garderoobilt induktiivselt edasi, olen ma üllatunud kui täiskasvanud naistel on sagedasti seljas roosad riided. Roosad topid ja mütsid, roosad sokid ja püksikesed, roosad mantlid. Mõjub kuidagi titelikult. Nagu tahaks ikka veel olla väikene tüdruk, kuigi seda enam pole. Brünettidel  ja blondidel  (kes meist ei mäletaks Marilyn Monroe'd filmis Gentlemen Prefer Blondes, laulmas oma kuulsat "Diamonds Are a Girl's Best Friend", üll roosadest roosaim kleit) veel, aga mingid toonid ikka ei sobi, kui ollakse roostekarva ja seda mitte loodusliku valiku tulemil, vaid värvituna. 
Tõsiküll, üks  93-aastane kunstnik poseeris hiljuti tehtud intervjuu tarvis roosas ja ütlemata nägusas pontšos, kuid temale on selles vanuses teatud ekstravagantsus lubatud. Samuti on Elizabeth II mitmelgi korral olnud roosas kostüümis avalikkuse ees, kuid seep see ongi - nad kannavad oma väljapeetusega roosaga kaasneva alateadliku sümbolismi välja, tavaelus, tavalised naised seda aga ei tee. Daamidel on detailid viimseni paigal ja läbi mõeldud, kuid igapäeva elus...
Nagu šokolaadikarbi kaas, kuid veidi pornograafilise maiguga.
 
 
 
 

Kommentaare ei ole: